« Úvod | Shadow Design.cz »

Kritéria pro hodnocení fotografické části projektu „Zítra se stěhujem..“

...(více)

pro tuto část potřebujete dvojice fotografií:
1) starou fotografii z doby vystěhování
2) vámi vyfotografovaný snímek (ve velikosti 10x15cm)

Logicky nemůžeme hodnotit dobovou fotografii, kterou se Vám podařilo získat, při hodnocení se tedy zaměříme na Vaše snímky, popř.na dvojici jako celek.

Cílem projektu je získat co nejvíce materiálů, a tak odevzdejte všechny snímky, které se Vám podaří získat . Těm nejzdařilejším sběratelům připíšeme při nerozhodnosti výsledku plusové body, které se Vám určitě budou hodit :-)

Celkově můžete získat 15 bodů. Požadujeme po Vás min.tři páry fotografií, každý pár bude ohodnocen v rozmezí 1 až 5 bodů! v případě, že dvojic odevzdáte např.šest, na zadní stranu těch tří, o kterých si myslíte, že jsou nejzdařilejší, napíšete slovo „Soutěžní“).


Hodnotit se budou tři kritéria:

1) AUTENTIČNOST..
- zachytit obraz na fotografii ze správného úhlu pohledu. To pro Vás znamená, vyfotografovat novou fotku tak, aby vypadala, co nejpodobněji té, která s ní bude ve dvojici.
- důležité je, abyste zachytili místo nebo objekt v současnosti, dle toho, co vidíte na staré fotce.

2) ESTETIČNOST..
- fotografie by měla být na pohled „pěkná“. K tomu rozhodně nemusíte být profesionálové, ale hrubou chybou by například bylo, kdyby byl snímek rozmazaný, málo zaostřený. Pokud budete fotografovat například budovu či určité místo, mělo by být umístěno do středu. Vámi centralizovaný objekt by také neměl být nijak osekaný – např. aby u budovy nechyběl kus střechy. Je lepší ustoupit kousek dozadu a „vzít“ objekt celý. Druhým extrémem by bylo, kdybyste vyfotili „blechu“ uprostřed a většina fotografie byla pokryta nebem nebo polem, které nás v tuto chvíli nezajímá.

3) URČITOST..
- u každého snímku požadujeme popisek, kde se místo nachází, co tam bylo dříve a co se tam nachází teď (aneb co na snímku vidíme). Dále datum, kdy byl snímek pořízen. U starých fotografií budeme rádi, když se pokusíte datum co nejpřibližněji odhadnout.
- fotografie zezadu očíslujete a na papír (lépe ve wordu) napíšete vždy číslo snímku, pomlčka a popisek (viz víše).

Všechny snímky (staré fotografie naskenujete) dodáte spolu s veškerým materiálem, který v projektu použijete na CD ve formátu jpg. Formát fotografií můžete změnit např. v programu Photoshop nebo na
www.rsizr.com, více o fotografování si můžete přečít na www.digimanie.cz nebo kdekoli, kde uznáte za vhodné:-)

Přeji Vám všem při vašem počínání dobré oko a pevný stisk.
AKK..

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se