« Úvod | Shadow Design.cz »

PLAVBA PODÉL SEVERNÍHO POBŘEŽÍ IRSKA

http://www.czechoceanteam.cz/coyt/

Czech Ocean Team a Ocean Youth Trust Ireland pořádají již 5. ročník plavby pro mládež podél pobřeží Irska. Vybraná skupina šesti mladých účastníků popluje společně s irskou šesticí na školní lodi LORD RANK o délce 20m, plně vybavené pro bezpečnou plavbu na moři. Lodi velí profesionální kapitán a jeho zástupce. Do všech činností na lodi se zapojí celá posádka rovným dílem, každý si tedy vyzkouší kormidlování, práci s plachtami i navigaci, ale také vaření v lodní kuchyni či úklid. Jediným jazykem na lodi je angličtina, kterou je nutné ovládat alespoň na běžné komunikativní úrovni.

Náklady ve výši cca 30.000,- Kč na pobyt na lodi vč. stravy + letecká doprava jsou plně hrazeny sponzory COT.
Vybraní účastníci uhradí pouze zápisné 2.000,- Kč.

Plavba se uskuteční 15. – 27. srpna 2009 z Belfastu podél severního pobřeží Irska do oblasti Donegal. Účastníci se naučí základy jachtingu, meteorologie, navigace, bezpečnosti na moři, kotvení atd. a to při plavbě ve dne i v noci. Při zastávkách bude možné poznat drsnou krásu irské přírody i život v přístavech. Začátek plavby proběhne v době startu etapy tradičního závodu TALL SHIP RACE z Belfastu.  

Podmínky účasti:

  • věk 16–21 let
  • komunikativní znalost angličtiny
  • sportovní duch a chuť zkusit něco nového
  • žádné nebo malé zkušenosti s jachtingem, naším cílem je zapojit mladé lidi, kteří by se k námořnímu jachtingu jinak nedostali  

Jak se přihlásit:

Zašlete stručný životopis spolu s motivačním dopisem v angličtině, ve kterém napíšete něco o sobě a o tom, proč byste se plavby česko-irské posádky rádi zúčastnili, případně jak byste rádi využili získané zážitky. Uveďte, kde jste se o této plavbě dozvěděli (např. od kamaráda, z nástěnky ve škole, z webu, z časopisu atd.).
Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se