« Úvod | O terénu více v září.. »

INFORMACE, PODPORA A KULTURA..

Na první sobotu v září si pracovníci benešovského K-centra připravili kulturně-informační akci, která pro letošní rok nahrazuje každoroční výstavu ke Dni proti zneužívání drog. Na realizaci tohoto projektu se podílelo i občanské sdružení Jinovatka a o. s. komorní studio Áčko.

Sobotní program nabídne návštěvníkům hudební produkci v podobě lokálních skupin: Vensezajatcem, Z. P. K., Ohmu, na závěr zahraje své hity kapela Jinovatka.  Nejen příznivci divadla si přijdou na své při představení Cikánská balada, kterou má ve svém repertoáru benešovské komorní studio Áčko.

Obecně prospěšná společnost Magdaléna, pod kterou v současné době kontaktní centrum spadá, zřizuje a provozuje síť osmi strukturovaných a funkčně provázaných programů pro osoby ohrožené drogovou závislostí, aby byla činnost co nejkomplexnější. Veškeré tyto služby budou veřejnosti představeny ve formě výstavy z informačních panelů a připravených propagačních materiálů. Navíc zde budou pracovníci K-centra, spolu s vedoucí i ředitelem celé organizace, kteří budou případně schopni reagovat na dotazy návštěvníků. K-centrum BN a jeho Terénní program Benešovsko minimalizují zdravotní a sociální rizika spojená s užíváním návykových látek a chrání společnost před jejich možnými negativními důsledky a dopady. Jsme jediným podobným zařízením v benešovském regionu. Omezení činnosti by pro mnohé uživatele služeb mohlo být komplikací. Tento případ může ale bohužel nastat.

V současné době stále zažíváme ve většině sfér ekonomickou nestabilitu a s tím související úbytek zdrojů a finančních výnosů. S problémy se potýká řada ekonomicky aktivních subjektů, které si svou činnost hradí ze svého zisku. Neziskový sektor je závislý na podpoře státu, nadací, sponzorů a společnosti celkově, aby se mohl věnovat vyšším zájmům – lidem, kteří se ocitají v nepříznivé sociální situaci, v které potřebují podporu. Sociální služby v neziskové oblasti se dnes potýkají se snížením dotací, což ohrožuje samozřejmě i fungování služeb pro osoby ohrožené drogovou závislostí. V letošním roce, i přesto, že je vyhlášen EU Rokem boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení, činí celková suma státních dotací (pro veškerou protidrogovou prevenci v ČR) 82 milionů korun, což je nejméně od 90. let, kdy tento typ služeb vznikal. Situace v oblasti adiktologických služeb je taková, že řada poskytovatelů u nás, je nucena omezovat své služby, snižovat úvazky, propouštět zaměstnance či služby definitivně rušit. Snižuje se tím dostupnost odborné péče pro uživatele návykových látek i jejich rodiny v celé zemi. Negativní důsledky tohoto trendu mohou samozřejmě časem pocítit i lidé z běžné populace, neboť centra, díky službě výměnného programu, snižují riziko přenosu virových onemocnění, která jdou ruku v ruce právě s problematikou užívání drog. Financování této metody je samozřejmě mnohonásobně levnější, než následná léčba pacientů se žloutenkou nebo HIV.

Chcete-li se dozvědět o našich službách a jejich vlivu na jednotlivce i společnost více informací a podpořit služby „Káčka“ nebo budete chtít strávit příjemné sobotní odpoledne za poslechu hudby a divadla, přijďte dne 4. 9. 2010 do areálu koupaliště Na Sladovce v Benešově. Začátek akce je stanoven na 1500. Všichni jste srdečně zváni.Mate radi festivali?Ak ano no tak ste veselí človek.Ja festyvali milujem je tam veľa zabavi a veľa smiešnych ľudí skrádka jeto ako mesto smiechu.Aj zábava môže ale škodi veľa mrzutim ľuďom.Je to strašné keď príde moja susedka.Marhuľová to je postrach celého činžiaku.A aj celé mesto to je hrôza lebo vkuse kričí a nemá rada deti.Počuje smiech a bľačí na celi činžiak.Má mrzutu mačku ktorej sa všeci boja lebo vkuse škriabe.Doškrabala celé auto v cene 2000000,00 EUR.To je hrôza musel sa odsťahovať.Aj mi sa ideme odsťahovať. Pretože tá scvoknutá suseda nemôže odsťahovať.Pomôžete mi?

Dneštné filmi stoja za prt a to na markíze šeherezada a Onur takzvaná ako:Tisíc a jedna noc.Je prkotina.A to nepíšem o jojke tá sa da zniesť ale stratené dusše to je prkotina lebo tam pišu že je to strašidelný film a je dostupný od 15 rokov ale vydela to aj moja 9 ročná kamarádka a vôbec sa nebála. najradšej mám stanicu doma a teras už ani nenatočia peknu rosprávku lebo to všetko je napísané aj sfilmované po česky skrádka blbos. Neznášam reklami lebo kvoli nim si nemôžem pozreť ani film.

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se