« Úvod | INFORMACE, PODPORA A K... »

SLADKÉ MÁMENÍ BENEŠOVSKÉHO K-CENTRA

Prostor areálu na Sladovce v Benešově využili dne 4. 9. 2010 ke svému projektu zaměstnanci benešovského K-centra ve spolupráci s o. s. Jinovatka a Komorním studiem Áčko. Na přípravách se podíleli i někteří dlouhodobí uživatelé služeb K-centra a lidé, kteří si drogovou závislostí a léčbou prošli a nyní jsou již plnohodnotně začleněni do společnosti. Cílem této sobotní akce s názvem „Proč?..a proč ne..“, bylo vytvořit příjemné místo, kde by se veřejnost mohla dozvědět podrobnosti o veškerých službách obecně prospěšné společnosti Magdaléna, která působí v oblasti poskytování sociálních služeb pro osoby ohrožené drogovou závislostí v různých městech středočeského kraje. Ti, kteří se na Sladovku přišli podívat, se mohli nejen informovat a podpořit služby K-centra, ale také si užít pohodový den za poslechu hudby a sledování divadelního představení za plápolání ohně a připraveného občerstvení.

Kulturní odpoledne odstartovalo duo Z.P.K. (the Zundaný Pačmáky of the Kolotoč), dalšími účinkujícími byli hudebníci z formace Vensezajatcem, následovala skupina Ohmu a hudební tečkou večera byla kapela Jinovatka. Jednotlivá vystoupení spolu žánrově velmi ladila, takže se dařilo držet náladu v publiku na jednotné vlně po celou dobu trvání akce. Na prknech pódia vystřídal před setměním muzikantské alternativce soubor herců z divadla Áčko o. s. se svým představením Cikánská balada. Celý kulturní program plynule provázel spokojené přítomné, kteří se mohli postupně seznámit se službami, které byly prezentovány na informačních panelech rozmístěných po celém areálu. Kromě toho shlédly desítky návštěvníků v informačním koutku výtvarné práce klientů místního kontaktního centra, přečetly si aktuální informace o drogové problematice na regionální i republikové úrovni a seznámily se s konkrétními údaji o službách, které Káčko na Benešovsku realizuje. Součástí infostánku byly volně k dispozici informační a propagační materiály.

Prostor nabídl také možnost zapojit se do výtvarného workshopu „Vyzdob si svůj squat aneb čas tvořit“. Mnozí se tedy aktivně chopili výtvarných potřeb všeho druhu a pomohli nám tak ještě více rozzářit plochu dřevěných kulis, které představovaly budovu squatu (opuštěné obydlí, ve kterém hledají lidé na ulici přechodné zázemí).

Všichni, kteří se na uskutečnění tohoto zážitkového dne podíleli, by chtěli moc poděkovat hojnému počtu lidí z široké veřejnosti, kteří si našli čas a na Sladovku zavítali. Zbývá jen doufat, že se nám příští rok podaří zrealizovat podobnou akci, s ještě širší nabídkou aktivit, a že nám bude opět přát slunečné nebe bez mráčku.


Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se