20.01.2017

Sociální práce Benešovsko na fb

Fotka uživatele Sociální práce BENEŠOVsko.

03.11.2011

Shadow Design.cz

Potěšte sebe a své blízké originálním šperkem....vybrat si můžete na webu shadowdesign.cz nebo zde zadat svůj vlastní požadavek...

25.05.2011

Vlčkovice fest 2011..

Od zítra to bude už jen 50 dní do konání neuvěřitelného 7. Vlčkovického festivalu!! Klidnodivoký, alternativěvstřícnabíhající, naplňující, stále oblíbenosti navyšující - ale hlavně i se smyslem a cílem pro dobrou věc!! 

Jako obvykle půjde výtěžek ze vstupného (počítám, že opět navýšený od nadace Divoké Husy) na rozvoj obecně prospěšné společnosti Statek Vlčkovice, jejíž členové v prostorách kulturní památky bývalého ovčína a na travnatých loukách kolem něj budují a poskytují sociální služby chráněného bydlení a odlehčovací služby pro mladé lidi s mentálním postižením a sociálním znevýhodněním, zároveň se snaží o záchranu kulturního dědictví v osadě Vlčkovice a zvyšování kvality života na venkově. Proto také pořádají kulturní a vzdělávací akce a turisticky zviditelňují kouzlo lokality České Sibiře.

Letos - ovšem nejen letos - (ale letos alespoň pro mne fakt ne) - to nebude jak se občas říká CHARITA - protože to, co prožijete..no snad radši prostě přijeďte, ať ten skvost nemusím dlouhosáhle popisovat:)
Možná jen pro představu:
PROGRAM LETOŠNÍ AKCE

PÁTEK 15.7.2011

hudba:

Ora et labora  – http://bandzone.cz/oraetlabora

Discoteka Yugostyle (SWE) – http://www.discotekayugostyle.com/ (zahraniční host z dalekého severu)

Vyčůrat a spát – http://www.vycurataspat.cz/

Michael´s uncle ! – http://www.michaelsuncle.cz/ (česká HC legenda zaduní páteční nocí ovčínem)

Cocoon – http://www.cocoon.wz.cz/

Třetí ruka sound system (80s, 90s, dub, dubstep, breaks, jungle)

SOBOTA 16.7.2011

hudba:

Zrní  – http://www.zrni.cz/

UŽ JSME DOMA!!  – http://ujd.tre.cz/ (tuzemskou legendu netřeba představovat)

MCH Band  – http://www.mchband.cz/

Jiříkovo vidění ! – http://www.jirikovovideni.cz/ (co by to bylo za fest, kdyby tu nebyla tato kapela, že)

Třetí ruka sound system (80s, 90s, dub, dubstep, breaks, jungle)

divadlo:

Divadlo Bufet – http://www.divadlobufet.cz/
- Plovárna
- Divadelní stan Ačko s Béčkovým programem a Céčkovými herci

výstava:

František Antonín Skála ml.

filmy:

Vše pro dobro světa a Nošovic (Vít Klusák), Auto*Mat (Martin Mareček), Trabantem napříč Afrikou 2009 (Jan Martin Kozel), Půlnoc (Klára Tasovská), studentské filmy VŠUPamatérské filmy Skandál jahoda

doprovodný program:

Fotbalový turnaj čtveřic

Workshopy – rytmická dílna Afrobeatz, výroba placek, lukostřelba, výtvarný workshop nejen pro děti

Tombola

Cena Vlčkovický Lumír

no, UŽ ABY TO BYLO..

P.S.:Kořka a spol..Shadow Vám fandí moc!!!

23.05.2011

Volyně, ty vole:)..

..účastníci zájezdu na Boží kameny, zdraví náhodně vybraný Hostinec u Boty ve Volyni..

..Strakonický Dudák chutnal..


23.05.2011

HELFENBURK u Bavorova..

..pojedete-li kolem..


zastavte se..za vyšlápnutí kiláku do kopce to jde..

23.05.2011

Eta Aquaridy..

Meteors from Halley's Comet

(více)

12.05.2011

Zelesíme se či nezelesíme se letos?

23.11.2010

Pozitivně do dalších dní..

The world is round and the place which may seem like the end can also be just the beginning.

15.11.2010

Motto dne..

STROM NEODEPŘE SVŮJ STÍN ANI TOMU,

 KDO HO PŘICHÁZÍ PORAZIT.. 

03.11.2010

..píseň pro shadow..

O ztraceném stínu

Stín běží po zdi někam ztratil se mu pán Svíjí se a skáče - už je velmi udýchán Nemá nikde stání aby si moh vydechnout Než zapadne slunce musí pána dostihnout Marně přemýšlí jak se to všechno mohlo stát Kdyby se nestyděl tak by začal hrozně řvát Se strážníkem na rohu teď stojí jeden pán Neví co má říci na to nač byl dotázán Doklady má v pořádku a není podroušen Kam se poděl jeho stín, to kdyby věděl jen Strážník na něj poulí oči netuše co s tím Není slušné chodit venku nemajíce stín Slintá slunce na obzor stín letí ulicí Pán je skoro pohlcen policejní stanicí V tom se něco mihne a příběh je dokonán Pán se válí po zemi svým stínem omotán Dobře končí píseň o tom jak se ztratil stín Nebýt šťastné náhody - tak kdopak ví co s tím

19.10.2010

„Chcete-li být silní a rychlí jako koně, nepožírejte je, ale sledujte, co jedí“.

:-)


18.10.2010

Párty Bělice..

Jadernej Honza

22.10.2010

15.10.2010

Jeskyně..

..tak přesně tohle CD mám doma..
...BOMBA...
..KDYŽ TO SE TO DOBŘE HODÍ, ČLOVĚK DOBŘE AKTUÁLNĚ STOJÍ A MÁ SE TAK STÁT..
..je to BOMBA.. a zážitek na celý život, který jen tak něco nepřekoná..

15.10.2010

25 na holou

Divadlo Archa
26.11. 2010
.. jo aha.. super.. tak Už jsme doma..


08.09.2010

SLADKÉ MÁMENÍ BENEŠOVSKÉHO K-CENTRA

Prostor areálu na Sladovce v Benešově využili dne 4. 9. 2010 ke svému projektu zaměstnanci benešovského K-centra ve spolupráci s o. s. Jinovatka a Komorním studiem Áčko. Na přípravách se podíleli i někteří dlouhodobí uživatelé služeb K-centra a lidé, kteří si drogovou závislostí a léčbou prošli a nyní jsou již plnohodnotně začleněni do společnosti. Cílem této sobotní akce s názvem „Proč?..a proč ne..“, bylo vytvořit příjemné místo, kde by se veřejnost mohla dozvědět podrobnosti o veškerých službách obecně prospěšné společnosti Magdaléna, která působí v oblasti poskytování sociálních služeb pro osoby ohrožené drogovou závislostí v různých městech středočeského kraje. Ti, kteří se na Sladovku přišli podívat, se mohli nejen informovat a podpořit služby K-centra, ale také si užít pohodový den za poslechu hudby a sledování divadelního představení za plápolání ohně a připraveného občerstvení.

Kulturní odpoledne odstartovalo duo Z.P.K. (the Zundaný Pačmáky of the Kolotoč), dalšími účinkujícími byli hudebníci z formace Vensezajatcem, následovala skupina Ohmu a hudební tečkou večera byla kapela Jinovatka. Jednotlivá vystoupení spolu žánrově velmi ladila, takže se dařilo držet náladu v publiku na jednotné vlně po celou dobu trvání akce. Na prknech pódia vystřídal před setměním muzikantské alternativce soubor herců z divadla Áčko o. s. se svým představením Cikánská balada. Celý kulturní program plynule provázel spokojené přítomné, kteří se mohli postupně seznámit se službami, které byly prezentovány na informačních panelech rozmístěných po celém areálu. Kromě toho shlédly desítky návštěvníků v informačním koutku výtvarné práce klientů místního kontaktního centra, přečetly si aktuální informace o drogové problematice na regionální i republikové úrovni a seznámily se s konkrétními údaji o službách, které Káčko na Benešovsku realizuje. Součástí infostánku byly volně k dispozici informační a propagační materiály.

Prostor nabídl také možnost zapojit se do výtvarného workshopu „Vyzdob si svůj squat aneb čas tvořit“. Mnozí se tedy aktivně chopili výtvarných potřeb všeho druhu a pomohli nám tak ještě více rozzářit plochu dřevěných kulis, které představovaly budovu squatu (opuštěné obydlí, ve kterém hledají lidé na ulici přechodné zázemí).

Všichni, kteří se na uskutečnění tohoto zážitkového dne podíleli, by chtěli moc poděkovat hojnému počtu lidí z široké veřejnosti, kteří si našli čas a na Sladovku zavítali. Zbývá jen doufat, že se nám příští rok podaří zrealizovat podobnou akci, s ještě širší nabídkou aktivit, a že nám bude opět přát slunečné nebe bez mráčku.

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se